BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem engedték be az ENSZ szakértőit a tranzitzónákba

A magyar hatóságok nem engedték be az ENSZ-küldöttséget a röszkei és a tompai tranzitzónákba – közölte az ENSZ.

2018. november 15. csütörtök, 21:50

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A szakértők azt vizsgálták volna, érvényesülnek-e a fogvatartott menedékkérők jogai, de nem engedték be őket, így kénytelenek voltak felfüggeszteni a hivatalos látogatásukat - írja a 444.hu.

Az ENSZ szakértőinek elvileg szabad bejárásuk van azokba az intézményekbe, ahol embereket tartanak fogva, ebben őket senki sem akadályozhatja.

"Nem lehet kétség, hogy a migránsok tranzitzónákban tartása a nemzetközi jog értelmében sérti a szabadságjogaikat" - mondta Elina Steinerte és Sètondji Roland Adjovi, az ENSZ-küldöttség két tagja. Azt mondták, több hiteles jelentést kaptak az önkényes fogva tartás elleni óvintézkedések hiányáról a létesítményekben.

Szabó Zsuzsanna
Szabó Zsuzsanna

Ez is érdekelhet