BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A függetlenségről beszélt Orbán Viktor

Orbán Viktor miniszterelnök Mateusz Morawiecki lengyel kormányfőhöz intézett levélben köszöntötte a lengyel népet a függetlenség visszaszerzésének századik évfordulója alkalmából - tájékoztatta az MTI-t Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóirodát vezető helyettes államtitkár csütörtök reggel.

2018. november 15. csütörtök, 07:58

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

"Kérem, engedje meg, hogy ezúton gratuláljak Önnek és a lengyel népnek Lengyelország függetlensége visszaszerzésének századik évfordulója alkalmából. A köztársaság kikiáltásának centenáriuma nagy ünnep az egész lengyel nemzetnek, amiben mi, magyarok is teljes szívünkből osztozunk" - írta Orbán Viktor.

"Jóllehet ma már mindkét nép elmondhatja, hogy szabad és független országgal rendelkezik, a történelem viharai ma sem csendesednek körülöttünk, sőt a hullámok egyre magasabbra törnek. Magyarország és Lengyelország függetlensége ma is súlyos támadásoknak van kitéve" - figyelmeztetett a magyar miniszterelnök. Aláhúzta: "mi, magyarok és lengyelek ezeréves múltra visszatekintő európai nemzetek vagyunk, éppen ezért mindig erős, történelmére, vallási és kulturális hagyományaira büszke Európát akartunk. Tudjuk, mit jelent harcolni a szabadságért, ezért is ragaszkodunk hozzá minden körülmények között. Valódi, önzetlen, sok évszázados barátság köt minket össze, melynek köszönhetően mindig számíthattunk és számíthatunk ma is egymás támogatására".

"Kérem, fogadja gratulációmat Lengyelország újbóli függetlenségének századik évfordulójához. Éljen a szabad és független Lengyelország!" - zárta lengyel partneréhez intézett levelét Orbán Viktor.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet