BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újra odacsap a kormány az önkormányzatoknak

Nem elég, hogy az önkormányzatoknak vissza kell utalniuk a fel nem használt uniós támogatásokat, még számlát is kell nyitniuk ehhez az államkincstárnál nem kis összegért.

2018. október 1. hétfő, 09:21

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Újabb sarcot vet ki az állam az önkormányzatokra - adta hírül a Népszava. Nem elég, hogy visszautaltatják a Magyar Államkincstárnak az ötvenmillió forint feletti uniós támogatásaik összegét, még ennek költségeit is a településekre hárítják.

A kincstári elektronikus számla megnyitásáért ugyanis 150 ezer forintot kérnek. Ez a szabályozás a Pénzügyminisztérium szerint nem jelenti a már kifizetett uniós források "visszavételét", csak a számlavezető változik. A megkérdezett polgármesterek szerint viszont az állam így akarja kozmetikázni a költségvetési hiányt.

Többen azt is sérelmezték, hogy nehézkesebbé válik az ügyintézés, mert a számlavezető kereskedelmi bankjukkal ellentétben a Magyar Államkincstárral nincs internetes banki kapcsolatuk, így papíralapú átutalási megbízást kell kitölteniük, s postára adniuk.

A fotó forrása: Pexels.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet