BUX 138712.33 0,79 %
OTP 44550 1,3 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kíméletlen pénzbegyűjtést folytat a kormány

A legkisebb önkormányzatoktól is visszaszívja az állam a korábban kiszórt uniós pénzeket vélhetően a költségvetés kicsinosítása érdekében. A kormány szerint csak a számlák vezetője változik.

2018. szeptember 25. kedd, 08:51

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Nem járt jól az az önkormányzat, amelyik konzorciumban indult más településekkel karöltve uniós támogatásokért, s gesztorszerepet vállalt az együttműködésben - írja a Népszava. Van ugyanis olyan település, amelyik épp emiatt került abba a helyzetbe, hogy az államkincstárhoz kell utalnia az ötvenmillió forint feletti támogatási összeget, amihez innentől kezdve kezdve a korábbinál jóval nehézkesebben juthat hozzá.

A napilap korábbi híre szerint az állam szeptember 30-ig a Magyar Államkincstárhoz (MÁK) irányítja a választások előtt kiszórt uniós támogatásokat, ha azok összege meghaladja az ötvenmillió forintot. Az intézkedés sokak szerint a költségvetési hiány kozmetikázást szolgálja. A Pénzügyminisztérium azonban azzal érvelt, hogy az állam felügyelete mellett a pénzeket így biztosan az adott fejlesztési célra költik, ráadásul az uniós források továbbra is az önkormányzatokéi, csupán a számla vezetője változik.

A fotó forrása: Földi D. Attila/Napi

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet