BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Baj van a dinnyével - itt a figyelmeztetés

Sok termelő nem tudta időben leszedni a dinnyetermést, a nagy esők miatt romlott a mezőkön maradt dinnye minősége.

2018. augusztus 7. kedd, 08:48

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A korábban várt 190-200 ezer tonnás dinnyetermés valószínűleg meglesz - mondta a Világgazdaságnak Ledó Ferenc, a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke. Bár a csapadékos április eleje miatt később ültették ki a dinnyét, a korán jött meleg miatt a szokásos július 5-10. helyett idén már június 25-én nagy mennyiségű hazai dinnye volt a piacokon.

Az egész kertészeti ágazatra jellemző munkaerőhiány a dömpingszerű érés miatt a békési dinnyetermő területeken volt a legnagyobb. Sok termelő nem tudta időben leszedni a termést, a kiadós esők miatt romlott a kint maradt dinnye minősége, beindult a gyomosodás.

Többen úgy döntöttek, hogy otthagyják a táblát, és a mostani második, illetve az augusztus végi harmadik kötést már nem szedik le. Ez utóbbiak az összes dinnyetermés 20-30 százalékát adják.

A fotó forrása: Pexels

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet