BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az időjárással harcol a magyar kamara

Ezüst-jodidot lőnek az égbe, hogy csökkentsék a jégeső valószínűségét.

2018. május 1. kedd, 10:01

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Május elsejétől működik az országos jégkármérséklő rendszer, ami a termelőknek nem jelent többletkötelezettséget, mivel a gazdák befizetésein alapuló agrárkárenyhítési alapból finanszírozzák - mondta Darabos Tamás, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) főigazgatója kedden az M1 csatornán az MTI szerint.

Darabos arról is beszélt, hogy a felhasznált ezüst-jodid a természetben is megtalálható, elenyésző mennyiséget használnak, és nincsen ismert mellékhatása.

Várhatóan kevesebb jégkárkifizetés lesz a jégkármérséklő rendszernek köszönhetően - jelezte.

Szabó Dániel
Szabó Dániel

Ez is érdekelhet