BUX 138410.77 0,57 %
OTP 44440 1,05 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Késik a tavaszi vetés

Nehezíti a belvíz a tavaszi vetést - írja hétfői számában a Magyar Idők.

2018. április 16. hétfő, 07:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A magasabban fekvő területeken már körülbelül két hete megkezdték a munkálatokat a gazdálkodók, a mélyebb fekvésű tájakon azonban még mindig a belvíz hátráltatja a termelőket - idézi az MTI a lapot.

Az országban 100-150 ezer hektárra tehető azon területek a nagysága, amelyekre 2-3 hétig még biztosan nem tudnak munkagépekkel rámenni a gazdák. Az Alföldön például még mindig jelentős az egyelőre megközelíthetetlen parcellák aránya, és lesznek olyan parcellák - pár száz hektár -, amelyek idén kimaradnak a tavaszi vetésből - mondta Petőházi Tamás, a Gabonatermesztők Országos Szövetségének (GOSZ) elnöke.

A vetésszerkezet idén is változatlan maradhat, az arányokban azonban lehet némi eltolódás. Elképzelhető, hogy kissé visszaesik majd a szója vetésterülete - helyette az egyre népszerűbbé váló napraforgó kerülhet a földekbe -, mint ahogy az is, hogy ha májusra a felvásárlási árak elérik a tonnánkénti ötvenezer forintot, a korábbinál nagyobb területen vetnek kukoricát a gazdák.

A kép forrása: Shutterstock.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet