BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Alig mentek el a bulinegyed-népszavazásra

Aligha lesz érvényes az erzsébetvárosi bulinegyedről szóló népszavazás, úgy tűnik, a komoly sajtóvisszhang ellenére a választókat nem igazán mozgatta meg a téma.

2018. február 18. vasárnap, 14:09

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Délután egyig kicsivel több mint 3 ezer ember, a szavazásra jogosultak 7,6 százaléka ment el a bulinegyeddel kapcsolatos erzsébetvárosi népszavazásra - értesült az Index.hu.

Ha ez így folytatódik, akkor a szórakozóhelyek éjszakai bezárásával kapcsolatos szavazás érvénytelen lesz.

A szavazás a Károly körút- Király utca- Erzsébet körút- Rákóczi út által határolt területre, tehát a Bulinegyedre vonatkozik, amivel kapcsolatban arról kérdezik meg a szavazásra jogosult 43520 állampolgárt, hogy szeretnék-e, ha az érintett területen található szórakozóhelyek éjfél és reggel 6 óra között zárva tartanának.

Helyi lakók csoportja hónapok óta küzd a szerintük tarthatatlan állapotok miatt a környéken, és a témából inkább kimaradó önkormányzat úgy látta jónak, hogy a problémát népszavazással dönthetik el a helyiek.

A fotó forrása: MTI Fotó/Balogh Zoltán.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet