BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Komoly növekedés a debreceni reptéren

Magyarország második legforgalmasabb repülőterét, a Debrecen Airportot januárban több mint 24 ezren vették igénybe, ami 26 százalékos utasszám-növekedést jelent a tavalyi évkezdethez képest - közölte Tamás László, a repülőtér járatfejlesztési igazgatója hétfőn az MTI-vel. Ez minden idők legerősebb januári utasforgalma volt a magyarországi regionális repülőterek történelmében.

2018. február 12. hétfő, 16:49

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az utasforgalom stabil növekedése januárban is egyértelműen a stratégiai partnereiknek, a Wizz Air és a Lufthansa City Line légitársaságoknak köszönhető.

Tavaly december óta már Európa és Izrael nyolc gazdasági és turisztikai szempontból is rendkívül fontos régiójával van közvetlen légi összeköttetése a cívisvárosnak, és így a kelet-magyarországi régióknak. Az idén további növekedésre számítanak a külföldi turisták által eltöltött vendégéjszakák számát illetően is.

Tamás László tájékoztatása szerint 2018-ban tovább bővül a debreceni repülőtér kínálata: március 29-től a Lufthansa kedd és szombat kivételével már hetente 5-ször szállít majd utasokat Debrecen és München között. (Ezek a járatok érintettek a csomaglopási ügyben.)

A nyári charter szezon a rendszeres német beutazó charter gépek mellett Törökországba heti kétszer, Görögországba, Bulgáriába és Egyiptomba heti egy-egy alkalommal indítanak járatokat. A nyár újdonsága Barcelona lesz, ahova június közepétől szeptember végéig közlekednek járatok Debrecenből.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet