BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elszaporodtak itthon a hódok

Újra elterjedtek a hódok a Dunántúlon. Az egyik településen "kitermelték a fákat az önkormányzat helyett" - írja az atv.hu.

2018. január 21. vasárnap, 20:02

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Újra elterjedtek a hódok a Dunántúlon - annak ellenére, hogy az ezredfordulóra szinte teljesen eltűntek Magyarországról.

2000 környékén a horvát határ térségében indult egy visszatelepítési program, és azóta az állatok úgy elszaporodtak, hogy már a Balaton északi partján túl is keresnek maguknak területeket - olvasható a portálon.

Hóddal nagyon ritkán találkozik az ember, ugyanis nagyon félénk állat. Ahogy meghallja a léptek közeledését eltűnik, láthatatlanná válik.

Általában a földtulajdonosok nem örülnek a hódok fákat pusztító tevékenységének, de a Veszprém megyei Porva polgármestere szerint a hódok most jót tettek velük, ugyanis a tavaszra tervezett munkák egy részét végezték el az önkormányzat helyett.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet