BUX 138338.44 0,52 %
OTP 44410 0,98 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ezerszereset hibázott a magyar kormány

A kormány pénteken jelentette be, hogy támogat egy magyarországi elektronikussport-rendezvényt. Szombaton az is kiderült, hogy nem két millió, hanem két milliárd forintot adnak rá - vette észre a nyomdahibát a 444.hu.

2017. november 11. szombat, 19:42

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A magyarországi elektronikus sport (e-sport) sportágként elismerése, továbbá a visegrádi (V4-es) együttműködés elmélyítése érdekében a kormány támogatja a visegrádi négyek (Magyarország, Csehország, Lengyelország, Szlovákia) közötti e-sportbajnokság és -konferencia rendezését - írták a határozatban a pénteken megjelent Magyar Közlönyben, melyből az is kiderült, hogy két millió forintot adnak az eseményre.

Azonban a szombaton megjelent közlöny új számában már azt írták, hogy az Egymillióan a Magyarországi Esportért Egyesületet e-sportbajnokságát és konferenciáját ezerszer többel, azaz 2 milliárd forinttal támogatják - vette észre a 444.hu.

Bár elsőre furcsának tűnhet, hogy az állam egy videojátékos eseményt támogat, a világ egyre több állama tesz hasonló lépéseket. Az e-sport egyre nagyobb üzlet, többen már megélhetésből játszanak - ahogy arról részletes cikk jelent meg korábban a Napi.hu-n.

Szabó Dániel
Szabó Dániel

Ez is érdekelhet