BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Moszkvai Patriarchátust támgatja a kormány

Az Orosz Ortodox Egyház Magyar Egyházmegyéjének és az erdélyi unitárius egyház támogatásáról döntött a kormány. Az előbbi 313,8 millió, míg az utóbbi 1 milliárd 40 millió forintot kap - írja a Magyar Közlöny.

2017. augusztus 29. kedd, 14:49

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az  Orosz Ortodox Egyház Magyar Egyházmegyéje (Moszkvai Patriarchátus) megvásárolja a a tokaji Szent Miklós Templomot. A kormány ehhez nyújt 313,8 millió forint támogatást.

Az unitárius egyház - mint az egyetlen magyar alapítású egyház - jövőre ünnepli alapításának a 450. évfordulóját. Ehhez nyújt a magyar kormány 1 milliárd 40 millió forint támogatást.

Ebből 500 millió jut a Magyar Unitárius Egyház kolozsvári székházának és más ingatlanainak a felújítására, továbbá a kolozsvári Vallásszabadság Háza létrehozásának befejezésére. A másik nagyobb tétel az egyházi gyermek és ifjúsági táboroztató- és konferenciaközpont kialakítása 260 millió forintból.

Németh Géza
Németh Géza

Ez is érdekelhet