BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nő a feszültség a Balaton egyik strandján - reagált a hatóság

A szezon közepén kezdték meg a balatonlellei kikötő kotrását, az iszapot a szomszédos strandra teríti a munkát végző cég. A hatóságok szerint az eljárás szabályos, a nyaralók viszont aggódnak, mert kisebb félsziget alakult ki a fürdőzésre kijelölt helyen - értesült a HírTv.hu.

2017. augusztus 5. szombat, 16:56

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Ömlött a kikötő kotrásából származó homokos víz a strand közelében lévő móló mellé Balatonlellén. A munkára azért van szükség, hogy a nagyobb hajók is ki tudjanak járni. A déli parti kikötők szinte mindegyike küzd az áramlások miatti feltöltődéssel - olvasható a portálon.

A szomszédban nyaralók között vannak, akik nem örülnek. "Ez nem kellemes, a gyerekek itt fürdenek. Kérdés, hogy mennyire fertőző, és ha valóban lesz valami probléma, ki vállalja ezért a felelősséget. Miért nem lehetett ezeket az engedélyeket időben beadni, nyolc év alatt? Eddig a kotrást mindig időben elvégezték" - mondta egyikük.

A kikötő üzemeltetője azt mondja: a hatóságok engedélye alapján a homokot a mólószárak mellé kell rakniuk. A Közép-dunántúli Vízügyi Igazgatóság Balatoni Kirendeltsége szerint ez balatoni szürke homok nagyon kevés szerves anyagot tartalmaz, ezért nem veszélyes.

Az elmúlt napokban a homokot a móló másik szára mellett rakták le. Itt homokpad alakult ki a strandon, és a víz is sekélyebb lett a területen.

(Képünk illusztráció)

K. Gergely Kiss
K. Gergely Kiss

Ez is érdekelhet