BUX 139046.85 1,03 %
OTP 44660 1,55 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Váratlan helyről kapott támogatást a CEU

A Közép-európai Egyetemnek Budapesten kell maradnia, mert ott értékes kutatások folynak - mondta Pálinkás József, az első Orbán-kormány volt oktatási minisztere a Hír TV-nek.

2017. április 18. kedd, 16:31

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Pálinkás szerint kompromisszumokat kell kötnie az egyetemnek és a magyar kormánynak is azért, hogy egyik magyar egyetem se érezhesse azt, hogy valami fenyegetné őket - írja a portál.

A volt miniszter, aki a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal elnöke úgy fogalmazott, mindenkinek el kell gondolkodni azon, hogy Magyarországon sokan vannak olyanok, akik ennek a kormánynak nyíltan szimpatizánsai, és kifejezik azt, hogy ezek az intézkedések az egyetemi, akadémiai közösség jelentős részében nem találtak olyan fogadtatásra, amit mondjuk pozitívnak neveznénk.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet