BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jön az új szupertraffipax? - Itt a javaslat

A Véda kamerarendszer kibővítését kéri a III. kerületi Szentendrei útra Bús Balázs polgármester a szombati halálos baleset kapcsán - közölte Óbuda-Békásmegyer önkormányzat.

2017. március 20. hétfő, 18:46

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A közlemény szerint a kerület vezetője ismét a Belügyminisztériumhoz fordult annak érdekében, hogy a Szentendrei útra is helyezzenek ki a Védához tartozó kamerákat.

\"A rendőrség előtt is ismeretes\", hogy a Szentendrei út gyakran gyorsulási versenyek helyszíne. Bús Balázs a szombat hajnali, két halálos áldozattal járó baleset nyomán kezdeményezi a kamerarendszer kibővítését, bár \"mint kiderült\", a két fiatal nem gyorsulási verseny miatt halt meg.

A közlés szerint már 124 kerületi térfigyelő kamerát működtet az önkormányzat, a főutak és a közúti közlekedés biztonságának szavatolása azonban elsősorban fővárosi és országos feladatkörbe tartozik.

A III. kerületi önkormányzat kész anyagilag támogatni a Szentendrei úti kamerák telepítését.

Szombat hajnalban két fiatal meghalt, amikor a III. kerületi Szentendrei úton piros lámpánál várakozó autójukba hátulról nagy sebességgel belecsapódott egy személyautó. Az MTI úgy tudja, hogy az egyik áldozat a 21 éves Janza Richárd ifjúsági világbajnok kajakos.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet