BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Komoly béremelés lehet a vízügyben

Folytatja bértárgyalásait a Vízügyi Közszolgáltatási Dolgozók Szakszervezeti Szövetsége (VKDSZ) - az ágazat egyetlen országosan reprezentatív szakszervezete - és az öt regionális vízmű; a vízellátás nincs veszélyben - közölte a Tiszamenti Regionális Vízművek Zrt.

2016. december 1. csütörtök, 20:32

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A tárgyalások célja a bérfeszültségek mérséklése. A közelgő megállapodásban rögzített bérrendezésnek köszönhetően az ágazat fizetései hozzávetőlegesen megközelíthetik a versenyszféra jövedelmeit. Az egyeztetések során a víziközmű-társaságok képviseletével megbízott Hajdú Gábor, a Tiszamenti Regionális Vízművek Zrt. vezérigazgatója és a reprezentatív szakszervezet elnöke, Fürjes József tárgyalt a vízügyi ágazatban szükséges egységes, jelentős felzárkóztatás és differenciált béremelés megvalósításának lehetőségeiről.

A megbeszéléseken elhangzott, hogy a béremelés haladja meg az Országgyűlés által elfogadott minimálbér és garantált bérminimum mértékét, ugyanakkor ne eredményezze a munkahelyek számának csökkentését.

Hangsúlyozták, hogy a sztrájkot meghirdető, mintegy 500 tagot számláló tömörülés nem országos ágazati szövetség. A VKDSZ 43 tagszervezeténél - köztük az állami vízműveknél - nincs sztrájkhangulat, és a vízellátás sincs veszélyben.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet