BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Konyhabútort csináltatna? Rossz hírünk van

A faipart is súlyos munkaerőhiány sújtja, gyártás-előkészítő mérnökből minden üzemben hiány van, de nagy igény volna asztalosra és kárpitosra is. A végzett diákok hatoda külföldön próbál szerencsét - írja az mno.hu

2016. október 2. vasárnap, 10:44

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Aggasztó a faipari munkaerőhiány. Több ezer ember tudna elhelyezkedni a szektorban, leginkább felső vagy középfokú szakképesítéssel rendelkező mérnökre, technikusra volna szükség. Sokkal többen vállalnak külföldön munkát, mint amennyien végeznek az egyetemen vagy a technikusi képzéseken - számolt be a lapnak Cselényi Krisztina, a Bútorszövetség főtitkára.

A szakember véleménye szerint az utánpótlást három módon lehetne megoldani. Egyrészt átképzéssel szakmunkásokat, betanított munkásokat lehetne kinevelni, egy népszerűsítés is ráférne a szakmára, a béremelés pedig haza csábíthatná a külföldön szerencsét próbálókat. Olyan iparági jövőkép kell a fiataloknak, mely szerint érdemes és van miért Magyarországon dolgozni. Tapasztalataik szerint a végzettek mindössze fele vállal ugyanis munkát itthon.

Nemcsak asztalosból van kevés, de kárpitosból és varróból is nagy a hiány. A faipari vállalatok felismerték a duális képzésben rejlő lehetőségeket, de ehhez a kormánynak több pénzt és energiát kellene fordítana a cégeken belüli képzőműhelyek felépítésére.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet