BUX 138469.76 0,61 %
OTP 44450 1,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Orbán: az EU igazságosabban ossza el a forrásokat!

Magyarország azt kéri az Európai Uniótól, hogy növelje meg és igazságosabban ossza szét a migráció kezelésére szánt forrásokat az érintett országok között - közölte Orbán Viktor miniszterelnök szombaton Bécsben, a migrációs csúcstalálkozót követő nemzetközi sajtótájékoztatóján.

2016. szeptember 24. szombat, 16:49

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kormányfő az uniós források nagyságrendje mellett azok belső elosztását is kifogásolta, mert az szerinte aránytalan, miután \"a pénzt mindig Olaszország és Görögország kapja\", miközben Bulgária, Macedónia és Szerbia \"szégyentelenül kis összeget\" kap. Kérte ezért, hogy az utóbbi három országnak folyósítsanak több forrást.

Többször is hangsúlyozta, hogy Magyarország, amelynek eddig csaknem 500 millió euróba (150 milliárd forint) került a határvédelem, egyetlen eurót sem kért az EU-tól.

Az Angela Merkel német kancellár álláspontját firtató kérdésre Orbán Viktor azt mondta: a német álláspontban szerinte nincs semmilyen változás, a németek továbbra is hisznek abban, hogy \"a kvóta egy értelmes dolog\". Hozzátette, a magyar álláspontban sincs változás: meg kell védeni a határt.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet