BUX 138761.80 0,83 %
OTP 44550 1,3 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb fontos változás jön szeptembertől az iskolákban

A tervek szerint harmincperces tanórák lesznek az általános iskola első és második osztályaiban a jövőben. Palkovics László oktatásért felelős államtitkára a Magyar Időknek nyilakozott az ügyben, és szerinte a rövidítésre azért van szükség, mert az óvoda utáni első két iskolai évben fontos, hogy a kisdiákok ne legyenek túlzott mértékben leterheltek.

2016. június 11. szombat, 09:39

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A jövő év végére elkészül az új Nemzeti alaptanterv (Nat), amelynek alapján jelentősen csökken a kötelező óraszám, és a szaktárca javaslatai közt szerepel, hogy nagyobb szülői beleszólást biztosítsanak a választható tantárgyak körének meghatározásába.

Szólt arról is, hogy az iskolaigazgatók a munkáltatói jogkörökből többet visszakapnak és keretgazdálkodási joggal is rendelkeznek majd. Ugyancsak az iskolaigazgatókat erősíti, hogy a pedagógusbér-emelés utolsó, jövő évi üteménél ők dönthetnek majd arról, miként osszák szét az összeget a tantestületben - írja a hvg.hu.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet