BUX 139213.70 1,15 %
OTP 44750 1,75 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Orbán: Magyarország felívelő korszakát éli

Magyarország egy felívelő korszak éveit éli, 2017-ben is lehet egy lépést tenni előre - mondta a következő évi költségvetésről Orbán Viktor miniszterelnök pénteken a Kossuth Rádióban.

2016. április 22. péntek, 08:21

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A bérek minden évben nőnek, a munkanélküliség folyamatosan csökken, és \"mindezt nem hitelből értük el\", sőt az ország visszafizette az IMF-EU-kölcsönt - közölte a kormányfő, megemlítve továbbá az adók csökkenését és a nyugdíjak értékének emelését.

Kiemelte azt is, hogy az Európai Unió statisztikái szerint 2013-2014-ben 600 ezerrel csökkent a szegények száma Magyarországon.

A kormányfő az interjúban arról beszélt, hogy a Schengen 2.0 akciótervet azért kellett közzétenni, mert Brüsszel előállt egy képtelen javaslattal, amely szerint Európa népesedési és gazdasági problémáit minél több migráns beengedésével kell megoldani.

Ez egybeesik a volt szocialista kormányok migrációs politikájának most nyilvánosságra került dokumentumával - mondta.
Brüsszel és a magyar baloldal között teljes összhang van: be akarnak hozni sokmillió embert Európába - jelentette ki Orbán Viktor.

\"Az előző szocialista kormányok ilyen programjában az szerepelt, hogy az ország egytizede belátható időn belül külföldiekből fog állni\" - mondta Orbán Viktor, aki szerint \"ez egy agyrém\". Tehát \"nemcsak Brüsszelt kell megállítanunk (...), hanem Brüsszel magyar szövetségeseit, a magyar baloldalt is\" - fogalmazott a miniszterelnök.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet