BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az utcán maradhat a szemét?

A szemétszállítás központosításával kapcsolatos kormányzati intézkedések azonnali felfüggesztését követelik a hulladékgazdálkodási szakma képviselői - írta csütörtökön a Magyar Nemzet a Magyar Önkormányzatok Szövetségének (MÖSZ) elnökére hivatkozva.

2016. március 24. csütörtök, 07:52

Fotó: Napi Gazdaság / Földi D. Attila
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A hulladékgazdálkodási szakma képviselői petíciót írtak a belügyi, a földművelésügyi és a fejlesztési tárcának, valamint a Nemzeti Hulladékgazdálkodási Koordináló és Vagyonkezelő Zrt.-nek, mert megvalósíthatatlannak tartják a kormányzat terveit a szemétszállítás központosítására - mondta a lapnak Gémesi György, aki a MÖSZ elnöke mellett Gödöllő polgármestere is.

Az új rendszert április elején kívánja beindítani a kormányzat, a petíció szerint azonban a tervezett lépések szakmai, jogi és társadalmi értelemben is aggályosak, a megadott határidőn belül végrehajthatatlanok. Mint a lap írja, a tiltakozók szerint az intézkedések veszélyeztetik a hulladékgazdálkodási közfeladat-ellátást, ami közegészségügyi és környezeti veszélyhelyzetet idézhet elő, emellett a közszolgáltatók szakmailag és gazdaságilag kiszolgáltatott helyzetbe kerülnek.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet