BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megúszhatják a káoszt az agglomerációban élők

Befejeződött az első tárgyalás Seszták Miklós nemzeti fejlesztési miniszter és Tarlós István főpolgármester között a budapesti agglomerációs közlekedésről, az álláspontok sokat közeledtek a megbeszélésen - közölte a szaktárca és a Fővárosi Önkormányzat hétfőn az MTI-vel.

2016. január 18. hétfő, 17:36

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A nyugodt hangvételű találkozón mindkét fél a megállapodásra törekedett, a fő cél, hogy az utasok számára megnyugtató megoldás szülessen - írták. A tárgyalások hamarosan folytatódnak - tették hozzá.

Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön jelentette be, hogy az állam átveszi az agglomerációs közlekedés működtetését és kész a HÉV átvételére is. Lázár János közölte, a kormány elfogadja Tarlós István főpolgármester észrevételeit, vagyis Budapestnek azt kell finanszíroznia, ami törvényi kötelezettsége.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet