BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

NGM: a hiánycél tartható, sőt kedvezőbb is lehet

A be nem érkezett uniós transzferek miatt 9 százalékkal magasabb az államháztartás első tizenegy havi pénzforgalmi teljesítése az éves előirányzatnál, a 2,4 százalékos hiánycél azonban tartható, sőt némileg kedvezőbben is alakulhat - kommentálta Adorján Richárd, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) költségvetésért felelős helyettes államtitkára az államháztartás friss adatait az állami hírtévének.

2015. december 7. hétfő, 17:20

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az NGM hétfőn publikált adatai szerint az idén novemberben 154,5 milliárd forintos hiánnyal zárt az államháztartás központi alrendszere, az első tizenegy havi hiány pedig 970,7 milliárd forint volt.

Adorján Richárd kifejtette: a kormány teljesíti az idén az uniós programokkal kapcsolatos kiadásokat, amivel megvalósul az uniós források százszázalékos felhasználása, az ehhez kapcsolódó uniós transzfer azonban pénzforgalmilag később folyik be a költségvetésbe. Hozzátette, több száz milliárd forintról van szó.

Ha nem így lenne, sokkal jobb volna az egyenleg, az adóbevételek ugyanis mintegy 700 milliárd forinttal kedvezőbben alakultak, mint tavaly, a stabil gazdaságpolitikának és a stabil államháztartási gazdálkodásnak köszönhetően, amely nem engedi, hogy a kiadások elszálljanak.

Minden esély megvan arra, hogy a 2,4 százalékos hiánycél teljesüljön, esetleg ennél némileg kedvezőbben is alakulhat - hangsúlyozta.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet