BUX 138441.23 0,59 %
OTP 44380 0,91 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Milliárdok mennek környezet- és természetvédelemre

Soha nem látott mértékűnek nevezte a környezet- és természetvédelmi fejlesztéseket V. Németh Zsolt környezetügyért, agrárfejlesztésért és hungarikumokért felelős államtitkár szombaton, a Vas megyei Szőcén tartott sajtótájékoztatóján.

2015. augusztus 1. szombat, 14:06

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az államtitkár elmondta: a 2007-től 2013-ig terjedő uniós költségvetési időszakban 38 milliárd forint jutott természetvédelemre, több száz természetvédelmi és turisztikai célú beruházás valósult meg. A 2014-2020-ig tartó induló uniós pénzügyi ciklusban 46 milliárd forint fordítható természetvédelemre a kormány döntése értelmében.

Kiemelte: Magyarországon mintaszerű a természetvédelem, a tíz nemzeti park mintegy háromszázezer hektár védett területet gondoz. Évről-évre nő a nemzeti parkok látogatottsága, tavaly a látogatók száma megközelítette a másfél milliót.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet