BUX 139021.14 1,01 %
OTP 44650 1,52 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szépen nő a külkertöbblet

Az első negyedévben a magyar külkereskedelem többlete megközelítette a 2,5 milliárd eurót.

2015. június 1. hétfő, 09:23

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az idei első negyedévben a kivitel 7,7, a behozatal 5,7 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit, a negyedéves exporttöbblet 531 millió euróval 2,487 milliárd euróra nőtt - közölte a második becslést a Központi Statisztikai Hivatal (KSH). Az adatok megegyeznek a május 11-én kiadott első becslésben közöltekkel.

A forintban mért árszínvonal a behozatalban 1,9, a kivitelben 1,3 százalékkal csökkent. A forint az euróhoz képest 0,3, a dollárhoz viszonyítva pedig 22 százalékkal értékelődött le. A cserearány 0,6 százalékkal javult.

Március hónapban 2015. márciusban a külkereskedelmi termékforgalom kivitelének volumene 13, a behozatalé 11 százalékkal haladta meg az előző év azonos hónapjának szintjét. Az aktívum 289 millió euróval nőtt 2014. márciushoz képest és 929 millió eurót tett ki. A kivitel értéke 8,3 milliárd euró (2513 milliárd forint), a behozatalé 7,3 milliárd euró (2230 milliárd forint) volt. Euróban kifejezve az export 13, az import 9,8 százalékkal nőtt az előző év azonos hónapjához képest.

Economx
Economx
MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet