BUX 138501.93 0,64 %
OTP 44450 1,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Atomlobbisták kérték - megkapják

Az érintett településeken folytatott egyeztetések tapasztalatai alapján szükség van a paksi bővítéshez kapcsolódóan épülő új Duna-hídra - mondta Kovács Zoltán kormányszóvivő az állami hírtévében.

2015. május 15. péntek, 09:35

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az új Duna-hídról szólva Kovács Zoltán azt mondta: 41 érintett település van, amely eddig is szervesen kapcsolódott Pakshoz, és az elmúlt néhány hét konzultációin többször is szóba került, szükség lenne egy új Duna-hídra, amely lehetővé tenné, hogy a Paksra bejáró dolgozóknak ne kelljen akár másfél-két órát autózniuk.

Arra a kérdésre, hogy mikor épülhet meg a híd, azt mondta: egyelőre felelőtlenség lenne meghatározni ennek időpontját.

Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján közölte, hogy döntés született egy új Duna-híd építéséről Kalocsa térségében. Az építkezés 6-8 ezer embernek adhat munkát.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet