BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Június végéig lehet vitani az elszámolást

Az elszámolás tartalmával kapcsolatban eddig néhány ezren fordultak békéltető testülethez, miután a bankkal nem tudták rendezni vitás ügyüket - közölte Lázár János. Az erre szolgáló határidő június végén jár le. Az állam vizsgálja, milyen jogi segítségnyújtást biztosíthatna az állampolgároknak az elszámolási értesítőkkel kapcsolatban.

2015. május 14. csütörtök, 22:21

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A következő években növelni kell a Nemzeti Eszközkezelő rendelkezésére álló forrásokat, bővíteni kell a beavatkozási lehetőségeit - ismertette a gazdasági miniszter kormányülésen elhangzott javaslatát Lázár János, a Miniszterelnökséget vezető miniszter.

A devizahiteles elszámolásról szóló törvény mindenki esetében jobb helyzetet teremtett, mint amilyen helyzetben a törvény elfogadása előtt volt - szögezte le. Az elszámolás tartalmával kapcsolatban eddig néhány ezren fordultak a Pénzügyi békéltető testülethez, miután a bankkal nem tudták rendezni vitás ügyüket - jelentette ki. Az erre szolgáló határidő június végén jár le.

Lázár János a mai tájékoztatóján elismerte, hogy a devizahiteleseknek nem könnyű eligazodniuk az elszámolás (vagyis a Kúria döntése alapján tisztességtelenül felszámolt, az ügyfeleknek visszajáró összegek) során a bankok által kiküldött értesítőkben - írja a Figyelő Online. Lázár szerint ezzel a kérdéssel mindenképpen foglalkoznia kell a továbbiakban a kormánynak, azt vizsgálva, milyen jogi segítségnyújtást tud biztosítani az állampolgároknak.

Eddig 744 milliárd forintot írtak jóvá vagy fizettek ki a bankok, ebből 181 milliárd forintot készpénzben vettek fel a hitelesek, 563 milliárd forinttal pedig a hitelüket csökkentették. A végösszeg 1000 milliárd forintra tehető majd.

A Magyar Posta jelentése szerint 1,9 millió devizahiteles küldeményt adtak fel eddig, ebből 1,5 milliót már átvettek az emberek, június első hetéig további 200 ezret küldenek ki.

Közzéteszik a legnagyobb agrár nyertesek nevét

A miniszter arról is beszámolt, hogy még csütörtökön benyújtja az Európai Bizottságnak a 2014 és 2020 közötti vidékfejlesztési operatív programot, amely mintegy 1200 milliárd forinttal szolgálja a magyar vidék fejlődését, elsősorban a munkahelyteremtést, valamint a családi és kisvállalkozásokat.

Beszámolt arról is, hogy már közzétették azon százak listáját, akik a megelőző ciklusban a legnagyobb támogatást kapták, jövő héten pedig egy ötszázas lista is hozzáférhető lesz a Miniszterelnökség honlapján. Ebből kiderül, hogy korábban a támogatások 80 százaléka a nagybirtokosokhoz került, és mindössze 20 százaléka a kicsikhez, a kormány azonban ezt az arányt megfordítaná.

Közölte azt is: a tejágazat megsegítése érdekében 1,5 milliárd forintért mintegy 1500 tonna tejport vásárol fel a Magyar Nemzeti Kereskedőház.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet