BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

NVB: voltak szabálytalanságok

Sem a Nemzeti Választási Bizottságnak (NVB) sem a Nemzeti Választási Irodának (NVI) nem jutott tudomására olyan mértékű szabálytalanság, amely megkérdőjelezné a vasárnapi önkormányzati és nemzetiségi választás törvényességét és a majdani eredmény hitelességét - közölte be Patyi András, az NVB elnöke.

2014. október 12. vasárnap, 20:21

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A testület elnöke néhány perccel az esti 7 órai szavazóköri zárás után tartott sajtótájékoztatót Pálffy Ilonával, az NVI elnökével.

Patyi András elmondta: a testület délutáni ülésén még a vasárnap előtt benyújtott jogorvoslati kérelmeket bírálták el. Ezek között említette az mno.hu internetes újsággal szembeni kifogást, amelynek ügyében az NVB jogsértést állapított meg. A testület szerint a szerkesztőség megsértette a jóhiszemű és rendeltetésszerű joggyakorlás választási alapelvét azzal, hogy egy csütörtöki írásának azt a címet adta: \"Elítélték Józsefváros Együtt-PM-es polgármesterjelöltjét\".

Patyi András tájékoztatása szerint a vasárnapi kifogások a következő napokban kerülhetnek az NVB elé.

Elmondta, az NVB egész este határozatképes számban tartózkodik az Alkotmány utcai Nemzeti Választási Központban, arra az esetre, ha valamilyen ügyben döntést kellene hozni. Hozzátette: az eddigi információk alapján nincs szükség arra, hogy rendkívüli ülést tartsanak.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet