BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pályázatot írtak ki az M15-ös négysávúsítására

A Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő (NIF) Zrt. nyílt közbeszerzést írt ki a 2x1 sávos M15-ös autóút 2x2 sávossá alakításának tervezésére - a felhívás a szerdai Közbeszerzési Értesítőben jelent meg.

2014. augusztus 27. szerda, 18:26

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A 15 kilométeres - az M1 autópályát a szlovák határral Pozsony előtt - összekötő autóúton sok a súlyos baleset, az út négysávúvá szélesítése már évek óta napirenden van.

Völner Pál, akkori infrastruktúráért felelős államtitkár tavaly november végén jelezte, hogy idén februárban elindul a bővítés környezetvédelmi engedélyeztetése - ez azóta megtörtént. A projekt kivitelezése legkorábban 2016-ban kezdődhet meg - vélte az államtitkár.

A mostani tender a bővítés építési engedélyezési terveinek az elkészítésére szól és tartalmazza a rajkai határátkelőhelyen az autópálya akadálymentes forgalmának biztosítását is.

A tervezési feladat tartalmazza továbbá a szakaszon található külön szintű csomópontok felülvizsgálatát, szükség szerinti áttervezését és engedélyezési terveinek elkészítését is. A tervező feladata még a meglévő létesítmények állapotfelvétele.

A tervezés becsült ellenértéke nettó 450 millió forint. Az ajánlattételi határidő október 9. A legalacsonyabb összegű ellenszolgáltatást kérő ajánlattevő lesz a nyertes. A tervezés uniós támogatása 85, míg a nemzeti rész 15 százalék.

Inforádió
Inforádió

Ez is érdekelhet