BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rogán: Július 4-én szavazhatnak a mentőcsomagról

Nem a devizahiteles adósoknak kell bizonyítani, hogy a bankok egyoldalú szerződésmódosításai és az árfolyamrés miatt rosszul jártak. Helyettük a bankoknak kell majd bizonyítani ennek ellenkezőjét, tehát hogy az egyes szerződéstípusokkal senkit nem ért semmilyen hátrány – mondta Rogán Antal az Indexnek.

2014. június 25. szerda, 13:17

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A mentőcsomag már a mai kormányülés napirendjére is felkerült, az Országgyűlés július 4-én fog szavazni róla. A bankok 15 napot kapnak jogorvoslatra.

A döntés arról fog szólni, hogy semmis lesz az árfolyamrés és minden egyoldalú kamatemelés; az adósok ebből származó veszteségét a hitelező bankoknak meg kell téríteniük. Az új szabály a hatályos devizaszerződések mellett érvényes lesz minden öt éven belül lejárt szerződésre.

Rogán azt mondta, a kormány fontolgatja, hogy a szabályozást a végtörlesztett hitelszerződésekre is kiterjesszék. A lakáscélú hitelek forintosítását is tervezi a kormány, erre valamikor ősszel kerülhet sor.

Ezt megelőzően Gulyás Gergely, a Fidesz frakcióvezető-helyettese nyilatkozott az Origónak az ügyben.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet