BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Orbán őszre segítséget ígért a devizahiteleseknek

Ősszel szeretne az új kormány cselekedni a devizahitelesek megsegítése ügyében - mondta Orbán Viktor az MTV Ma Este című műsorában. Végleges megoldásra van szükség, ezért meg kell várni a Kúria döntését.

2014. május 16. péntek, 23:05

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A<banner>z új kormány is folytatja a nemzeti konzultáció sorozatot, és </banner>folytatódik a szervezetekkel (KDNP, akadémia, kamarák, pedagógus kar, sportolók) folytatott konzultáció is - mondta az újraválasztott miniszterelnök. <banner>A KDNP-vel folytatott konzultációval kapcsolatban felmerült a családi csődvédelem ügye. Ezzel kapcsolatban a kormányfő azt válaszolta, hogy több dolgot nem fejeztek be. Az első helyre tett kereszténydemokrata igény a családi csődvédelem.</banner>

<banner>Ősszel lépne Orbán</banner>

<banner>Arra a kérdésre, hogy miért kell a Kúriára várni a devizahitelesek megsegítésének végső megoldásában, Orbán Viktor úgy felelt, hogy egy végleges és az emberek számára biztonságot nyújtó megoldást szeretnének. Nem fordulhat elő az a helyzet, hogy a kormány elkötelezi magát egy megoldás mellett, elkezdi végrehajtani, majd ezzel ellentétes tartalmú bírósági ítéletek születnek. Ez bizonytalanságot szülne. Meg kell várnunk ezeket a döntéseket, és amikor tiszta lesz a helyzet, a kormány rakétasebességgel meghozza a szükséges döntéseket és minden devizahitelest biztonságba fogunk helyezni - vetítette előre.
</banner>

<banner>Arra a kérdésre, hogy mikor lehet erről döntés, azt mondta: \"sürgetjük a bírósági döntéseket, reméljük, hogy a kormány az ősszel dönthet\". A kúria döntése nyárra várható.
</banner>

<banner>Gázügyek</banner>

<banner>Felkészültünk a legrosszabbra is - mondta arra a kérdésre, hogy hazánk hogyan készül a gázcsapok esetleges elzárására. Magyarországon a gázellátás is biztosított lesz, a kormány meghozta a szükséges döntéseket - fűzte hozzá Orbán.</banner>

<banner>A gázellátás eszközei magyar kézben vannak. Garantálni tudjuk Magyarország energiával történő ellátását - emelte ki. Arra a kérdésre, hogy meddig tudja garantálni, azt nyilatkozta, hogy elég hosszú ideig. Konkrétumot nem említett, csak megismételte: a stabil és kiszámítható gázellátás biztosított.
</banner>

<banner>Emlékeztetett: a héten tárgyalt a Gazprom vezetőjével és olyan megállapodások születnek majd, amelyek a gázellátás stabilitását szolgálják.
</banner>

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet