BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Késésben vannak a földbizottságok

Május elsejéig nem alakulnak meg a helyi földbizottságok, mert hiányzik az ehhez szükséges kormányrendelet, ezért a bizottságok feladatait átmenetileg a Nemzeti Agrárkamara megyei szervei veszik át - ismerteti a csütörtöki Magyar Nemzet.

2014. április 17. csütörtök, 07:39

Fotó: Napi Gazdaság / Földi D. Attila
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A lap cikke szerint a földtörvényben szereplő május elsejei határidőre nem alakulnak meg a helyi földbizottságok, márpedig a mezőgazdasági és erdőgazdasági földek forgalmáról szóló törvény szerint a földtulajdon szerzése engedélyköteles lesz, amihez a földbizottság állásfoglalását is be kell szerezni.

A jogszabály értelmében a településenként létrehozandó, a helyi gazdálkodókból álló testületek vétójoggal véleményezhetnék az egyes termőföld-adásvételi szerződéseket.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet