Az MSZP elnöke szombaton jelentette be, hogy április 5-ére tévévitára hívja ki Orbán Viktor miniszterelnököt. A Fidesz vasárnap adott ki egy közleményt, amelyben azt írták, a demokrácia lényegéhez tartozik, hogy legyenek az ország jövőjéről folyó viták; a kormánypárt viszont úgy látja, hogy nincs valós alternatívát felmutató, kormányzóképes igazi jelölt a baloldalon, ezért a vita feltételei sem állnak fenn.
Mesterházy Attila úgy fogalmaz: támogatásuk \"magasan a legmagasabb\" az összes ellenzéki párt közül. Szavait Orbán Viktornak címezve hozzáteszi: a miniszterelnöknek ideje észrevennie, hogy \"nem egyedül van a pályán\".
Az MSZP elnöke azt írja, hogy a kormányfő nem az ellenzéknek, hanem az országnak tartozik a miniszterelnök-jelölti vitával. Szavai szerint Orbán Viktor \"tartozik annak a négymillió embernek, akit az elmúlt négy évben megnyomorított, azoknak, akiket kifosztott, meglopott, megalázott, és azoknak, akiket arra kényszerített, hogy elhagyják hazájukat a kilátástalanság miatt\".
Azt is kijelenti, hogy a miniszterelnök elbizakodottságában lenéz mindenkit, aki másként gondolkodik az országról és a nemzet jövőjéről, mint ő. Azt is kiemeli, hogy a kormányfő valójában menekül az emberek, a nyilvánosság, a demokratikus vita elől. \"Négyéves teljesítménye, az ország kifosztása és megnyomorítása után ez nem is csoda\" - folytatja Mesterházy Attila, aki hangsúlyozza: megismétli és fenntartja a vitára való kihívást.
