BUX 138610.43 0,72 %
OTP 44530 1,25 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mesterházy: Orbán menekül

A \"kormányváltás pártjainak\" van miniszterelnök-jelöltje, van listája és vannak közös jelöltjei, amelyet a Nemzeti Választási Iroda nyilvántartásba is vett - reagált a Fidesz közleményére Mesterházy Attila, a baloldali összefogás pártjainak miniszterelnök-jelöltje.

2014. március 16. vasárnap, 18:20

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az MSZP elnöke szombaton jelentette be, hogy április 5-ére tévévitára hívja ki Orbán Viktor miniszterelnököt. A Fidesz vasárnap adott ki egy közleményt, amelyben azt írták, a demokrácia lényegéhez tartozik, hogy legyenek az ország jövőjéről folyó viták; a kormánypárt viszont úgy látja, hogy nincs valós alternatívát felmutató, kormányzóképes igazi jelölt a baloldalon, ezért a vita feltételei sem állnak fenn.

Mesterházy Attila úgy fogalmaz: támogatásuk \"magasan a legmagasabb\" az összes ellenzéki párt közül. Szavait Orbán Viktornak címezve hozzáteszi: a miniszterelnöknek ideje észrevennie, hogy \"nem egyedül van a pályán\".

Az MSZP elnöke azt írja, hogy a kormányfő nem az ellenzéknek, hanem az országnak tartozik a miniszterelnök-jelölti vitával. Szavai szerint Orbán Viktor \"tartozik annak a négymillió embernek, akit az elmúlt négy évben megnyomorított, azoknak, akiket kifosztott, meglopott, megalázott, és azoknak, akiket arra kényszerített, hogy elhagyják hazájukat a kilátástalanság miatt\".

Azt is kijelenti, hogy a miniszterelnök elbizakodottságában lenéz mindenkit, aki másként gondolkodik az országról és a nemzet jövőjéről, mint ő. Azt is kiemeli, hogy a kormányfő valójában menekül az emberek, a nyilvánosság, a demokratikus vita elől. \"Négyéves teljesítménye, az ország kifosztása és megnyomorítása után ez nem is csoda\" - folytatja Mesterházy Attila, aki hangsúlyozza: megismétli és fenntartja a vitára való kihívást.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet