BUX 138501.93 0,64 %
OTP 44450 1,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mesterházy: túlköltekezte magát a kormány

Mesterházy Attila szerint az elmúlt napok adatai azt bizonyítják, hogy a kormány gazdaságpolitikája csődöt mondott, hiszen nemcsak az államadósság volt történelmi csúcson, hanem az államháztartási hiány is jóval magasabb lett, mint amire számítani lehetett.

2014. március 7. péntek, 15:56

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az ellenzéki Összefogás miniszterelnök-jelöltje pénteki, soproni sajtótájékoztatóján kifejtette: az első két hónapban a kormány elköltötte az államháztartási hiánynak nagyjából a felét.
\"Ez a költségvetés egy választási költségvetés, és tarthatatlan, hiszen már most túlköltekezett a kormány - tette hozzá az MSZP elnöke.

Mesterházy szerint a foglalkoztatottsági adatok csak művi úton tarthatók ilyen magasan. Azt mondta, a közmunka jó program, de csak átmeneti megoldás, akkor működik jól, ha a benne részt vevő emberek át tudnak lépni a valódi munka világába.

Mi a következő négy évben legalább 250 ezer új munkahelyet fogunk tudni teremteni - közölte a szocialisták elnöke. A bizalmat kell helyreállítani a magyar gazdaság iránt, mert ha van bizalom, akkor jönnek a beruházók, akkor van munka és tisztes fizetés is - fogalmazott.
A miniszterelnök-jelölt hangsúlyozta: fontos, hogy változás legyen az országban, és új kormány alakuljon.

Mesterházy a Zuschlag-interjút felemlítő kérdésekre válaszolva úgy fogalmazott: ez kampánytéma, akik szervezik ezeket az interjúkat, azok ezer szálon kötődnek a Fideszhez, ezért ők így is kezelik ezt a kérdést. Ezekből egy szó, egy mondat sem igaz, legendát akarnak kreálni ezekből a fideszesek.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet