BUX 138792.55 0,85 %
OTP 44570 1,34 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

MSZP: Orbán foglaljon állást Ukrajna ügyében!

Mesterházy Attila, az MSZP elnöke szerint Orbán Viktor miniszterelnöknek \"több heti hallgatás után\" végre egyértelműen állást kellene foglalnia Ukrajna ügyében.

2014. március 2. vasárnap, 11:06

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az ellenzéki párt vasárnapi közleménye szerint az MSZP támogatja a magyar kormány minden olyan lépését, amely az európai szövetség, egyben a kárpátaljai magyarok biztonságának erősítését szolgálja, továbbá helyesnek tartja az operatív törzs létrehozását; egyúttal viszont kívánatosnak tartaná, hogy a \"veszélyes helyzetre\" való tekintettel az ellenzék szakpolitikusait, szakértőit is hívják meg az értékelő értekezletekre.

A legfontosabb azonban az, hogy a magyar miniszterelnök több heti hallgatás után végre bátran és egyértelműen foglaljon állást Ukrajna ügyében - áll a közleményben, amely szerint egy orosz-ukrán háború, talán egy újabb hidegháború is fenyeget, a magyar miniszterelnök pedig hallgat.

Az MSZP ennek kapcsán felveti: vajon Orbán Viktor azért hallgat, mert lekötelezettje lett Putyinnak, és a paksi üzlet miatt nem szólalhat meg?

Az orosz parlament felsőháza szombaton jóváhagyta Vlagyimir Putyin elnök kérelmét, hogy az orosz állampolgárok védelmében Oroszország fegyveres erőt alkalmazhasson Ukrajnában.

Az ellenzéki párt szerint Magyarországnak az EU a NATO tagjaként határozottan ki kell állnia az európai béke és Ukrajna területi egysége mellett. Ezzel összefüggésben pedig fel kellene függeszteni az Oroszországgal a paksi atomerő bővítéséről folyó tárgyalásokat és a helyzet tisztázódásáig be kellene fagyasztani a projektet.

Oroszországgal, amennyiben bebizonyítja, hogy békés szándékai vannak, hogy a gazdasági kapcsolatait, pénzügyi forrásait nem politikai zsarolásra akarja használni, akkor a kölcsönös előnyök mentén lehet és kell gazdasági együttműködést folytatni. Elvtelen alkukról, a magyar miniszterelnök elhallgattatásáról azonban szó sem lehet - áll a közleményben, amely szerint \"van, amikor nem lehet hallgatni, nem szabad lapítani, mert annak nem ő, hanem Magyarország és a kárpátaljai magyarok fogják megfizetni az árát\".

Economx
Economx
MTI
MTI

Ez is érdekelhet