BUX 139067.65 1,05 %
OTP 44620 1,46 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nincs lassítás: újra vágott az MNB

A mai kamatmeghatározó ülésen újabb 15 bázisponttal vágott az MNB monetáris tanácsa (MT).

2014. február 18. kedd, 14:00

Fotó: Dömötör Csaba / Kummer János
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Így szerdától 2,7 százalék az alapkamat. Így az MT megismételte a januári 15 bázispontos mérséklést, azaz egyelőre nem lassítottak.

A monetáris enyhítési ciklus 2012. augusztusában, 7 százaléknál kezdődött. Így a mostani immár az egymást követő tizenkilencedik vágás.

Az első 12 alkalommal egységesen 25 bázispontos volt a mérséklés, így 2013. júliusára összejött a 4 százalék. Ezt követően lassítottak a csökkentés mértékén, és öt alkalommal 20-20 bázispont mellett voksolt a tanács tagjainak többsége, így alakult ki 2013 végére a 3 százalék. Ezt követte a januári és a mostani 15-15 százalékpontos enyhítés.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet