BUX 139015.37 1,01 %
OTP 44660 1,55 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az adófizetők állják a kasszabotrány kárait - döntött a kormány

A kormány úgy döntött, hogy a pénztárgép-cserére kötelezett vállalkozók érdekében átvállalja az eltűnt Patkós-Cassa károsultjainak a befizetését, és jogi úton fellép a céggel szemben. Az önhibájukon kívül bajbajutott vállalkozók február 24-ig a NAV-nál jelezhetik igényüket. Varga Mihály, nemzetgazdasági miniszter már alá is írta az erről szóló rendeletet - közölte az NGM.

2014. február 15. szombat, 10:12

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Patkós-Cassának kifizetett összegeket a Kormány átvállalja, egyúttal állami támogatást nyújt a károsultaknak. Az eltűnt viszonteladó cég ügyfeleinek 2014. február 24-ig kell az adóhatósághoz eljuttatni papír alapú igényüket arról, hogy követelésüket az államra engedményezik.

A nyilatkozat mellé csatolni kell másolatban a szerződést, a számlát és a kifizetésről szóló igazolást azért, hogy az állam a Patkós-Cassától jogi úton érvényesíthesse követelését. A február 24-ei határidő jogvesztő, azt követően nincs mód a támogatás igénylésére.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet