BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Formálódik az elektronikus útdíjrendszer

Elkezdték szerelni a díjszedő automatákat - két hét múlva élesedik a rendszer.

2013. június 14. péntek, 07:47

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Népszabadság írása szerint két héttel a 6513 kilométer közutat lefedő hálózat bekapcsolása előtt elkezdték telepíteni a díjszedő és ellenőrző berendezéseket, a rendőrség átvette a bliccelő kamionok elfogásához felszerelt autókat, az Állami Autópálya Kezelő (ÁAK) Zrt. ellenőrző járművein is dolgoznak már.

A Világgazdaság arról számol be, hogy az ÁAK Zrt. és a bevallási közreműködők képviselői kötik a szerződéseket. A GPS-s nyomkövető szolgáltatást kínáló társaságok adják az útdíjfizetéshez szükséges adatokat az ÁAK részére, az ezt a módszert választó fuvarozók pedig a beépített nyomkövető rendszer információi alapján számolnak el.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet