BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Így kompenzálnák a fuvarozókat az útdíj miatt

A 3,5 tonna össztömeg feletti tehergépjárműveknek kilométerenként nettó 17 és 85 forint közötti összeget kell fizetniük július elsejétől használatarányos útdíjként - erősítette meg Völner Pál, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) államtitkára szombaton Budapesten a Magyar Közúti Fuvarozók Egyesületének (MKFE) fórumán.

2013. május 25. szombat, 16:53

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Völner Pál jelezte, hogy a tengelyszám, az útvonal típusa (fő- vagy gyorsforgalmi út), valamint a motorok környezetvédelmi besorolása alapján differenciálják majd a fizetendő díjat.

A fórumon Szatmáry Kristóf, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) államtitkára elmondta: a kormány jelenleg négy intézkedést vizsgál, amellyel kompenzálná a fuvarozókat. Az európai uniós minimumra csökkentenék a légrugós járművek adóját, vizsgálják a vagyonszerzési illeték csökkentését is. A tervek között szerepel az is, hogy az iparűzési adóból leírható lenne az e-útdíj egy része, ezenkívül pedig egy államilag támogatott hitelkonstrukcióval is segítenék a fuvarozókat.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet