BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

E-útdíj- a kormány kompenzációt ígér a fuvarozóknak

A kormány egy várhatóan több mint tízmilliárd forintos kompenzációs csomagot dolgoz ki a fuvarozóknak, amely segíti a szektort a használatarányos útdíjrendszerre való áttérésben.

2013. május 25. szombat, 14:47

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Ezt Szatmáry Kristóf, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) államtitkára jelentette be szombaton Budapesten, a Magyar Közúti Fuvarozók Egyesülete (MKFE) által rendezett fórumon.

Az államtitkár elmondta, hogy a tárgyalások a kompenzációs csomagról még nem zárultak le, a kormány első olvasatban tárgyalta a javaslatot, amelyről várhatóan jövő héten születik döntés, a parlament pedig már a nyári ülésszak vége előtt elfogadhatja.

Vereczkey Zoltán, az MKFE elnöke a részletekről elmondta: a csomag fő eleme az lenne, hogy a súlyadót az európai uniós minimumra csökkentik, vagyis a jelenlegi 1240 forintról 850 forintra 100 kilogrammonként évente.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet