BUX 139080.21 1,06 %
OTP 44660 1,55 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Orbán Viktor: az aratás éve az idei

Az aratás évének nevezte az idei esztendőt Orbán Viktor miniszterelnök Zircen, utalva egyebek mellett a szerdán közzétett GDP-adatokra.

2013. május 15. szerda, 20:17

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

\"Ez az év az első aratás éve, és biztos vagyok benne, hogy jön majd még több is, csak arra van szükség, hogy támogassuk egymást\" - mondta a kormányfő a felújított ciszterci apátság átadási ünnepségén részt vevők előtt, emlékeztetve: a magyar gazdaságban az idei első negyedév végén \"megjelentek azok a biztató jelek, amelyeket a magyar nyelv gazdasági növekedésnek nevez\".

Emellett, bár nem oldódott meg minden gond, de ma már 160 ezerrel többen dolgoznak, mint a 2010-es választásokkor - közülük 54 ezer roma -, továbbá az inflációnál nagyobb mértékben emelkedik a nyugdíj és a minimálbér - sorolta a miniszterelnök, aki szerint ha kormánya nem építette volna át az országot, az összeomlott volna, adósrabszolgaságba került volna, és továbbra is mások gyarapodtak volna a magyarok munkájából.

Orbán Viktor szavai szerint jó remény van arra, hogy az elmúlt három év munkája eredményeként lépésről lépésre előbbre jut az ország.

A Központi Statisztikai Hivatal adatai szerint a bruttó hazai termék az első negyedévben 0,7 százalékkal nőtt a múlt év negyedik negyedévéhez képest, míg az előző év hasonló időszakához képest 0,9 százalékkal, a naptárhatással kiigazított adat szerint 0,3 százalékkal csökkent.

Inforádió
Inforádió

Ez is érdekelhet