BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Próbapert indítanak közfoglalkoztatottak

Próbapert indítana a Közmunkások Szakszervezete, mert igazságtalannak tartja, hogy a rossz időjárás miatt kimaradt munkanapokra nem fizetnek állásidőt a közfoglalkoztatottaknak - olvasható a csütörtöki Világgazdaságban.

2013. április 4. csütörtök, 08:21

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A lapnak Kordás László, az érdekképviselet főtitkára azt mondta: naponta nettó 700-800 forintot kapnak a közmunkások azért, ha hazaküldik őket, a jelenléti ívre pedig azt írják, hogy esett az eső. A főtitkár szerint az érintetteknek állásidőt kellene kapniuk, mert nem az ő hibájuk, hogy a legtöbb szabadban végezhető munkát idén még nem lehetett megkezdeni az időjárás miatt. Mivel az érintetteknek nincs kollektív szerződésük, a szakszervezet próbaper indításán gondolkodik.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet