BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sokat bukunk a használt autók miatt

Gablini Gábor, a Gépjármű-márkakereskedők Országos Szövetségének elnöke szerint tízmilliárd forintos nagyságrendű veszteség éri a költségvetést a használtautó-behozatalnál, és a százmilliárdot is elérheti a számla nélküli \"sufniműhelyek\" okozta kár - írta a Magyar Hírlap.

2013. március 12. kedd, 07:45

Fotó: Napi Gazdaság / Földi D. Attila
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A lap keddi számában nyilatkozó szakember kifejtette: egyes importőrök a használt autók után halasztott fizetést kérnek az áfára, majd negyed év múlva bedöntik a céget, az adóhatóság meg futhat a pénze után. A költségvetés ezzel évente tízmilliárdokat bukik. A szövetség ezért szorgalmazza - de eddig nem tudta elérni -, hogy a regisztrációs adóval egy időben az áfát is meg kelljen fizetni a behozott használt autók után.

Felhívta a figyelmet arra is, hogy további százmilliárdos veszteséget okoz a büdzsének, hogy nem sikerül felszámolni a számla nélkül dolgozó "sufniműhelyeket". \"Azt kértük és kérjük a kormánytól, találjuk meg a módját, miként terelhetjük az illegális szférából a legálisba ezeket az embereket. Ez a kormány három év alatt többet tett ugyan a helyzet rendezése érdekében, mint az elődei összesen, de van még bőven feladat\" - mondta.

Arra a kérdésre, hogy nem jó-e, hogy a kormány lehetővé tette, hogy a céges autók javítási költségében lévő áfa fele visszaigényelhető legyen, azt válaszolta: lehetne az, de nem sikerült. A Nemzeti Adó- és Vámhivatalnál vita folyik, hogy ezt miként kell értelmezni. Az ötvenszázalékos leírás amúgy érdemben csak akkor hoz több bevételt az államnak, ha ezzel egyidejűleg rábírná a cégeket és a magánügyfeleket, hogy ne számla nélkül javíttassanak. \"Van erre is javaslatunk, de eddig ezzel nem foglalkoztak\" - tette hozzá.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet