BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az EMMI tárgyalna a pedagógusok elégséges szolgáltatásokról

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma tárgyalást kezdeményez a PDSZ sztrájkköveteléseivel kapcsolatos még elégséges szolgáltatásokról.

2013. március 12. kedd, 08:25

Fotó: Dömötör Csaba / Kiss Dániel
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az EMMI egyeztetésre hívta a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének elnökét, hogy kezdjenek tárgyalásokat és lehetőség szerint jussanak megállapodásra a \"még elégséges szolgáltatásokról\"a sztrájktörvénynek megfelelően.

A minisztérium álláspontja szerint minden pedagógus érdeke az, hogy előre megismerhesse a még elégséges szolgáltatás mértékét és feltételeit. Ezen ismeret hiányában a pedagógusok nem tudják pontosan tájékoztatni sem a szülőket, sem a tanítványaikat. A köznevelési ágazat irányítását ellátó Emberi Erőforrások Minisztériuma felelősséget visel azért, hogy egy esetleges sztrájk esetén a köznevelésben érintett gyermekek, tanulók alapvető érdekei, a jogszabályban meghatározott nevelése, oktatása, jogai ne sérüljenek. A kormány által kijelölt tárgyaló a még elégséges szolgáltatásokról szóló tárgyalások megkezdését sürgeti. A kormány alapvetőnek tartja azt, hogy egy esetleges sztrájk idején a pedagógusok tisztában legyenek azzal, milyen feladat ellátására kötelezhetők és a tanulók pedig azzal, hogy milyen ellátásban részesülnek. Minden ellenkező tartalmú információval szemben ezen tárgyalások még meg sem kezdődtek.

Tóth Kata
Tóth Kata

Ez is érdekelhet