BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Állami felügyelet alá kerülhet a fémfelvásárlás

Még az idén felügyelet alá vezeti az állam a fémfelvásárlást - mondta a Magyar Nemzetnek Pócs János (Fidesz-KDNP).

2013. február 9. szombat, 14:47

Fotó: Dömötör Csaba / Marton Szilvia
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az országgyűlési képviselő már tavaly kezdeményezte a fémtörvény módosítását.

Mint mondta, a Fidesz parlamenti frakciója a héten eldöntötte, hogy egy új, az önkormányzati intézmények átvételének szabályaihoz hasonló jogszabályt alkot. Ezzel a fémlopások célját, a továbbértékesítést nehezítjük meg - tette hozzá.

Pócs tájékoztatása szerint az egyeztetések márciusban kezdődnek meg.

A lap arról is ír, hogy Pócs frakciótársa, Boldog István szintén egy hónapon belül készíti el a büntető törvénykönyv módosításának tervezetét. A politikus a lapnak a jogalkotás céljáról azt mondta: a közüzemi kábelek ellopásával életveszélyt okozó bűnözők olyan mértékű büntetést kapjanak, mint a terroristák.

Inforádió
Inforádió

Ez is érdekelhet