BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Milliárdokkal segíti az állam a pénztárgépcserét

Összességében akár tízmilliárd forinttal is segítheti az állam a pénztárgépek cseréjét, korszerűsítését - nyilatkozta a Magyar Nemzetnek a Nemzetgazdasági Minisztérium helyettes államtitkára.

2013. február 7. csütörtök, 08:14

Fotó: Napi Gazdaság / Pelsőczy Csaba
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Már elkészült a pénztárgépek és az adóhivatal közötti elektronikus kapcsolat létrehozását előíró rendelet tervezete, a szabályozás hamarosan nyilvános lesz, s hónapolon belül életbe léphet - közölte a lap csütörtöki számában megjelent összeállításban Balog Ádám.

Az intézkedés nyomán szükségessé válik a Magyarországon működő nagyjából 250 ezer pénztárgép mintegy nyolcvan százalékának lecserélése, a többi kisebb-nagyobb átalakításokkal a jövőben is használható. Az állam ehhez a feladathoz nyújt támogatást, a dotációt az érintett vállalkozások - a tervek szerint - az adóhivatalnál igényelhetik.

Balog Ádám szerint az elektronikus pénztárgéprendszer nagyban hozzájárulhat az évi 1000-1500 milliárd forintnyi adót elnyelő hazai szürke- és a feketeszféra zsugorításához.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet