BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb milliárdokat söpört ki a tartalékból a kormány

A kormány a keddi Magyar Közlönyben megjelent számos határozatával összesen 15 milliárd forintot költött el az általános tartalékból. Ennek keretében például a kormány még idén 3,3 milliárd forintot juttat a fővárosnak a közösségi közlekedés zavartalan működtetéséhez.

2012. december 19. szerda, 14:18

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Elérkezett az év vége, amikor a kormány már rálát arra, hogy még mekkora összeg költhető el a rendelkezésre álló költségvetési tartalékból. A Magyar Közlöny legutóbbi számában megjelent kormányhatározatok szerint volt miből és mire költeni, azonnali teljesítéssel. <banner>
</banner>

<banner>A legnagyobb összeget év végén a főváros kapja, a közösségi közlekedés zavartalan működtetésére jut 3,3 milliárd forint. Emellett a kormány a rendkívüli kormányzati intézkedések terhére fizet ki 1,2 milliárdot a Zágrábi Magyar Intézet létrehozására, 1,1 milliárd forintot pedig a bíróságok működési költségeire. A megjelent kiadási tételek közül jelentősebb a rendőrségnek juttatott 3,9 milliárd forint, amelyet a feladatai ellátásához, valamint a korrupció ellenes feladatok biztosításához kap.
</banner>

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet