A Köztársasági Elnöki Hivatal honlapján olvasható levélben Áder János úgy fogalmazott, Magyarország a jövőben is elkötelezetten együttműködik Obamával és kormányzatával, hogy \"a világot jobbá, igazságosabbá és biztonságosabbá tegyük, és hogy tovább erősödjenek az Atlanti-óceánt átívelő kötődéseink\".
Áder János kiemelte, Obama \"megújuló vezetése mellett\" tovább fejlődnek a két nemzetet \"az amerikai függetlenség hajnala óta\" összekötő baráti kapcsolatok.
A köztársasági elnök Magyarország népe nevében sok sikert kívánt Obamának rövidesen kezdődő hivatali időszakához.
