BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Meglepte a különös szállítási mód az ellenőröket

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal munkatársai a fővárosban illegálisan és közveszélyesen szállított autógázt foglaltak le. Az elkövetők egy teherautóra szerelt 5 köbméteres gáztartályban szállítottak autógázt eladásra, egy budapesti telephelyre.

2012. október 20. szombat, 09:59

Fotó: Dömötör Csaba / Pelsőczy Csaba
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyőrei jövedéki ellenőrzés alkalmával figyeltek fel egy autógáz forgalmazással foglalkozó telephelyre. Az ellenőrök folyamatosan megfigyelték a telepre érkező beszállítókat, így buktatták le a házilag barkácsolt szállítójármű tulajdonosát.

A normál platós teherautóra egy gáztartályt rögzítettek, teljesen figyelmen kívül hagyva minden biztonsági szabályt. A pénzügyőröket is meglepte ez a különös szállítási mód, ezért biztonsági okokból, a szakszerű lefoglalás elvégzése érdekében, a helyszínre hívták a katasztrófavédelem valamint az egyik hazai gázforgalmazó társaság munkatársait.

A helyszínen megjelent szakemberek által csak \"mozgó bombának\" nevezett gáztartály a megengedett 85 százalékos maximum töltöttségi szint helyett 92 százalékos töltöttségi szinten volt. A jövedéki és közbiztonsági jogszabályok sokaságát megsértő gépjárművet és veszélyes szállítmányát a NAV pénzügyőrei lefoglalták.

Az ügyben foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés miatt indult eljárás a gépjármű vezetője ellen, aki akár egy évig terjedő szabadságvesztéssel is sújtható.

Ezen kívül jövedéki és közigazgatási eljárás is indult ellene, amely - a jogszabályoknak megfelelően - akár 3 millió jövedéki- és 1 millió forint közigazgatási bírság kiszabásával is végződhet.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet