BUX 138822.11 0,87 %
OTP 44590 1,39 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Állami földek kerülnek vissza a földalaphoz

Megegyezést kötött állami földek visszaadásáról a Nemzeti Földalapkezelő Szervezet (NFA) és a debreceni Agrárgazdaság Kft - közölte a Vidékfejlesztési Minisztérium (VM).

2012. augusztus 27. hétfő, 16:11

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A peren kívüli megállapodás értelmében mintegy ezer hektár terület kerül az NFA-hoz.

A visszakerült földek újrapályáztatása révén újabb kis- és közepes vállalkozások juthatnak földhaszonbérlethez.

Az Agrárgazdaság Kft. hektáronkénti 17 aranykorona értéknél gyengébb minőségű állami területekért eddig nem fizetett haszonbérleti díjat.

A megegyezés értelmében a Kft. 2013-tól a művelésében maradó állami földek után aranykoronánként évente 1250 forint haszonbérleti díjat utal az NFA részére.

A Kft. 985 hektár állami területet ad vissza az NFA kezelésébe.

Az így felszabadult földek hasznosításáról az NFA földhaszonbérleti pályáztatással gondoskodik.

A nemzeti vidékstratégiával összhangban további kis- és közepes agrárvállalkozások juthatnak földhöz állami haszonbérlet révén.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet